Re: Spodziewana ospa a planowany wyjazd
Bez kategorii / 30 listopada 2012

nie straszę koleżanki ze dziecko jej złapie krztusiec (bo na szczęście nie zawsze występuje to w pakiecie). Ale nie ma mozliwości by zaplanować sobie czas trwania choroby, jej przebieg, itd.

Re: dlaczego NIE PUŚCIĆ do przedszkola?
Bez kategorii / 21 listopada 2012

> Zaciekawiła mnie ta mama dziecka z anginą. To ona podejrzewała anginę i poszła > do dzieci zdrowych? Mi sie wydaje ze czesto my rodzice, kierujac sie tylko obserwacja „powierzchowna” zle oceniamy sytuacje. Moje dziecko tak nie ma, ale jak wiele z mam pisze niektore dzieci szaleja z temp 39 i nie widac po nich choroby. Choc nie wykluczam tez ze lekarz postawil diagnoze troche na wyrost. Nie wiem jakie leczenie zastosowal. Ale faktem jest ze dzieciak nie wygladal na chorego. Sama sie zdziwilam.

Re: cos na biegunke..
Bez kategorii / 20 września 2012

Brzmisz bardzo nieprzygotowanie do takiego wyjazdu… W wielu krajach sa specjalne departamenty w szpitalach, przychodniach zajmujace sie medycyna „podroznicza” mozesz tam sie dowiedziec jakie szczepienia sa wskazane, jakie lekarstwa, choroby – chociazby przenoszone przez owady sa w danym kraju , nie wspomne juz o wiedzy na temat skorpionow, jadowitych wezy i jak sie zachowac w wypadku ukaszenia. Sprawdz jak z tamtejsza sluzba zdrowia, czy mozesz ewentulanie miec dostep do lekarza, postaraj sie moze o jakies ubezpieczenie medyczne w podrozy i czy wogole ono dziala na terenie kraju

Re: łuszczyca u dziecka – pomocy.
Bez kategorii / 4 lipca 2012

spokojnie nie powinnaś się martwić w wieku dziecięcym łuszczyca pojawia się w 15% przypadków.Jest to przewlekła niezakazna dermatoza o specyficznym podłożu genetycznym. wysiewy wywołują czynniki środowiskowe pochodzące z wewnątrz ( choroby zakazne,stres emocjonalny,czy też niektóre leki), i z zewnątrz(otarcia ubrań czy też zmiany pogody)organizmu. jeżeli mogę spytać jakiego typu jest ta łuszczyca?ponieważ są takie typy jak:łuszczyca pieluszkowa,łuszczyca kropelkowata,łuszczyca plackowata,a z tych ciężkich przypadków to:łuszczyca krostkowa,łuszczyca stawowa,erytrodermia łuszczycowa.

Re: Do mam dzieci z alergią/astmą oskrzelową
Bez kategorii / 24 kwietnia 2012

U nas było tak samo: 3 dni w przedszkolu – miesiąc na antybiotykach, zwiększone dawki sterydów itd. – 5 dni w przedszkolu – znowu miesiąc choroby, antybiotyki, ataki astmy – 3 dni w przedszkolu – szpital. Wypisaliśmy dziecko z przedszkola – przeszło jak ręką odjął. Wypisaliśmy z początkiem stycznia, od tego czasu do Wielkanocy nie chorował w ogóle, chociaż bardzo się staram NIE izolować go od dzieci. W Wielkanoc zaliczył pierwszą infekcję, z której wyszedł obronną ręką (bez antybiotyków i ataków astmy). A leków na stałe nie bierze prawie żadnych (tylko sterydy w niewielkiej dawce), bo prawie żadnych brać nie może.

Re: Ciociucesiu
Bez kategorii / 2 marca 2012

> Według niektórych matek powinnaś wtedy zrezygnować z pracy……. Albo wedlug innych, walnac paracetamol, przed wyjsiem z nowiutkiego BMW kazac dokladnie wydmuchac nos zeby w szatni nie cieklo, po odjechaniu 500 metrow wylączyc nowiutkiego Iphona zeby przedszkolanki sie nie dodzwonily, wrocic szybciutko do pracy bo jeszcze szef premie obetnie i nie starczy na wakacje na Majorce………. mozna by tak dlugo. Ja glosno powiem: zanim zaszlam w ciaze ulozylam zycie tak aby miec czas na dziecko, jego choroby, i jego potrrzeby, i wiesz co, jest mi z tym bosko. Jestem panem swojego życia. NIe rozumiem Ciebie, zawisc zachlapała oczy? Ktos Cie zmuszal do ciązy? A moze nie wiedzialas ze dzieci to nie bulka z maslem?